Биология - решения школьных заданий

Предмет: Биология, автор: ttsmsxx
Предмет: Биология, автор: hiah42232
Предмет: Биология, автор: iulia1811234
ПРОШУ ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ Дам 20 баллов

Тема: Визначення деяких органічних речовин та їхніх властивостей.

Мета: навчитись визначати органічні речовини та їх властивості.

Обладнання і матеріали: Штатив з пробірками, градуйовані піпетки, крапельниці, скляні палички, водяна баня, годинник, дистильована вода, концентрована хлоридна кислота, розчин Люголя (1 г йоду та 2 г йодистого калію розчиняють у 15 мл дистильованої води і потім розводять водою до об'єму 300 мл), соняшникова олія, етиловий спирт, бензол, хлороформ; водяні 10%-ві розчини питної соди і гідроксиду натрію, а також 1%-ві розчини сульфату купруму і крохмалю.Завдання 1: Виявити полісахарид крохмаль у реакції з йодом, а також моносахарид глюкозу в реакції з оксидом купруму при розщепленні крохмалю.Хід роботи:

1. Пронумерувати дві пробірки і внести в них по 2 мл розчину крохмалю.

2. У першу пробірку додати 1-2 краплини розчину Люголя, перемішати скляною паличкою і простежити за появою синьо-фіолетового забарвлення, яке зникає під час нагрівання, але знову з'являється під час охолодження.

3. У другу пробірку додати 2-3 краплини концентрованої хлоридної кислоти, прокип'ятити її вміст на водяній бані протягом 15 хв, додати 2 мл розчину гідроксиду натрію, 5 краплин розчину сульфату купруму і нагріти суміш до кипіння.

4. Простежити за утворенням гідроксиду купруму жовтого кольору або гемоксиду купруму червоного кольору під час взаємодії глюкози, яка утворилася при розщепленні крохмалю, із сульфатом купруму.Завдання 2: Вивчити розчинність жирів у різних розчинниках.Хід роботи:

1. Пронумерувати чотири пробірки і додати в них по 0,2 мл соняшникової олії.

2. У пробірку № 1 додати 5 мл дистильованої води, в пробірки № 2, 3 і 4 - відповідно по 5 мл етилового спирту, бензолу і хлороформу.

3. Вміст усіх пробірок енергійно перемішати. В пробірці № 1 спостерігається утворення нестійкої емульсії, швидкий розподіл суміші на два шари; у пробірці № 2 - утворення каламутного розчину внаслідок недостатнього розчинення олії; розчини у пробірках № 3 і 4 майже прозорі.

4. У пробірку № 1 додати ще 5 мл розчину соди й інтенсивно перемішати. Спостерігається утворення стійкої емульсії.

Завдання 3. Зробити висновок про властивості органічних речовин та їх біологічне значення.