Предмет: Английский язык, автор: gkonul1983

Задание 3 и 5
Помогите пожалуйста

Приложения:

Ответы

Автор ответа: Аноним
1

Do you like vanilla ice cream?

No, I don’t. I prefer chocolate ice cream.

Do you like honey?

Yes, I do like honey.

Can I have those sweet and delicious apples?

Yes. Here you go.

How much do they cost?

Twelve dollars per kilogram.

Ok. Thanks. Here you go.

Thank you for visiting our shop! Have a nice day!

Интересные вопросы
Предмет: Биология, автор: starikovaalina603
Предмет: История, автор: slavade1sdl228