Предмет: Українська література, автор: demonlilit66641

Срочноооо. образ української жінки в історчних піснях та думах марусі чурай ​

Ответы

Автор ответа: seninadarija
3

Ответ:

Образ української жінки в історичних піснях, думах та піснях Марусі Чурай 

У народних історичних піснях, баладах і думах, що є унікальним жанром української народної творчості, народ відобразив безліч яскравих людських образів. Багато з них були воїнами, що захищали рідну землю від ворогів; є у цих творах і жіночі образи, бо ж не можна уявити воїна без матері, дружини або коханої. 

Образи жінок у українській пісенній спадщині дуже різні. Це і дівчина, що чекає свого коханого з походу, і мати, що сумує за загиблим сином, і дружина, що проводжає чоловіка у похід. Дуже яскравий жіночий образ ми бачимо у думі про Марусю Богуславку, полонянку, яка допомогла своїм братам втекти з неволі, а сама лишилася сумувати за втраченою вітчизною.   

Багато виразних, живих, образів українських жінок ми бачимо у піснях Марусі Чурай - напівлегендарної співачки і поетеси часів Хмельниччини. У іі піснях «Ой не ходи, Грицю», «Засвіт встали козаченьки», «Віють вітри, віють буйні» майстерно змальовані образи різних жінок. Вона описує і нелегку долю жінки-матері воїна, що іде у похід («Засвіт встали козаченьки»), і страждання дівчини, яку зрадив коханий («Ой не ходи, Грицю»). Всі ці пісенні образи на диво живі, бо їхні почуття дуже щирі та відверті.  

Интересные вопросы
Предмет: Русский язык, автор: anna2005389
Предмет: Українська мова, автор: arturburdin20
Предмет: Литература, автор: vik07082008
Предмет: Математика, автор: LiNa2341