Предмет: Математика,
автор: oleskevicevgenia
Рашыце задачы, склаўшы лікавы выраз.
14. Вучні паехалі на экскурсію на чатырох аўто- бусах па 45 чалавек у кожным і на трох легкавых машынах. Колькі было вучняў у кож- най легкавой машыне, калі ўсяго на экскурсію паехалі 192 вучні?
15. За 16 кг бульбы, купленай на рынку, запла- цілі 12 р. Колькі заплацілі за 10 кг морквы, цана якой на 1 р. большая?
Ответы
Автор ответа:
0
Відповідь:
Покрокове пояснення:
4*45=180 на автобусах
192-180=12 на авто
12/4=3 машины
по 4 учни
12/16=0,75р. кг бульби
0,75+1=1,75р кг морквы
1,75*10=17,5 р. 10 кг морквы
Интересные вопросы
Предмет: Другие предметы,
автор: кококо13
Предмет: Русский язык,
автор: АнАнАсЬкА1111
Предмет: Русский язык,
автор: 9154208лена
Предмет: Математика,
автор: lika6662