Предмет: География, автор: moroznikita397

СРОЧНО ДАМ 40 БАЛОВ

Чого потребують дерново-підзолисті ґрунти для поліпшення родючості?

Додаткового зволоження

Зрошення

Вапнування

Осушення

Які ґрунти формуються в умовах надмірного зволоження?

Торфяно-болотні

Коричневі

Дерново-підзолисті

Сірі лісові

Назвіть надзвичайно важливі, з точки зору географів, несприятливі фізико-географічні процеси в Україні, які руйнують ґрунти.

Ерозія, перезволоження, зсуви

Буревії, селі, снігові лавини

Землетруси та виверження вулканів

Сильні снігопади, град

Приложения:

arsuyzzzz: У вас есть группа
arsuyzzzz: Если есть добавьте пожалуйста
arsuyzzzz: Arsuy55
Tg

Ответы

Автор ответа: yoonbarroy
1

Ответ:

все правильно, прошел тест.

Объяснение:

1). Сірі лісові

Сірі лісові ґрунти поширені переважно в лісостеповій зоні, зустрічаються також на Поліссі. сформувалися вони під широколистою лісовою й різнотравно-злаковою рослинністю на суглинистих породах.

2). Бурі

Бурі лісові ґрунти розташовуються в гірських районах Криму та Карпат, а також на рівнинних територіях Закарпатської низовини та Передкарпаття. Вони сформовані під широколистяними, змішаними й листяними лісами на щебенистих і щільних породах. Відрізняються невеликою товщиною (до 30 см) і вмістом гумусу до 3-4%.

3). Осушення

Дерново-підзолисті ґрунти сформувались під мішаними лісами. Для цього їхнього типу характерний невеликий уміст гумусу та білий горизонт вимивання. Родючість складає 22–44 бали (за 100-бальною шкалою). Такі ґрунти потребують осушення та внесення добрив.

4). Торфяно-болотні

Торф'яно-болотні ґрунти — підтип болотних ґрунтів, які формуються в умовах надмірного зволоження атмосферними та ґрунтовими водами за рахунок застою поверхневих вод або близького залягання підґрунтових вод, під специфічною вологолюбною рослинністю і наявністю болотної рослинності.

5.) Ерозія, перезволоження, зсуви

До несприятливих фізико-географічних процесів, що відбуваються на території України, належать ерозія, зсуви, селі, карсти, заболочення та підтоплення. Ерозійні процеси — це змив і розмив ґрунту, які відбуваються на схилах, коли добова сума опадів становить 10-20 мм.

6.) Сосново-дубові ліси (субори) - Дерново-підзолисті

    Букові ліси - Буроземи

    Ліси з ялівця деревоподібного, дуба пухнастого, чагарникові    угруповання (шибляки) - Коричневі

    Дубові ліси (діброви) - Темно-сірі лісові

Субори — типи лісорослинних умов, що характеризуються відносно бідними ґрунтовими умовами, близькими до борів, але з підвищеним лісорослинним ефектом (олігомезотрофною рослинністю з переважанням оліготрофів). Ґрунти — піщані, що підстилаються на коренедоступній глибині супісками та суглинками, дерново-підзолисті.

Бурі лісові ґрунти (“буроземи” — як стислий синонім) — ґрунти, на яких розвиваються високопродуктивні чисті букові та змішані ліси.

Ліси з ялівця деревоподібного, дуба пухнастого, чагарникові угруповання (шибляки) розповсюджені на коричневих ґрунтах.

Діброва — ліс, у якому зростає переважно дуб і менш поширені супутні широколистяні породи: клен, липа, ясен, граб тощо. Діброви формуються на родючих опідзолених чорноземах і сірих лісових ґрунтах.

Интересные вопросы
Предмет: Українська мова, автор: gurinovickarina085