Предмет: Другие предметы, автор: tretakanna496

5. Антибіотики загальна характеристика, класифікація. 6. Класифікація, механізм і спектр дії, застосування, побічні ефекти та способи запобігання їх у препаратів за групами: √ Пеніциліни (бензилпеніцилу на сiль, ампіцилін, амоксицилін, ампiокс, амоксицилiн з клавулановою кислотою) Пролонгованi пеніциліни (бензатін бензiлпеніцилін (ретарпен), біцилін-3, бiцилін-5), їх протиспірохетозна дія: Цефалоспорини (цефазолін, цефалексин, цефуроксим, цефiксим, цефтріаксон, цефотаксим, цефепим):​

Ответы

Автор ответа: vadimlinniksamp
0

Антибіотики - це речовини, які здатні вбивати або запобігати розвитку бактерій та інших мікроорганізмів. Вони можуть бути природного походження, таких як пеніциліни, або синтетичних, таких як цефалоспорини.

Класифікація антибіотиків базується на їх хімічній структурі та механізму дії на бактерії. Пеніциліни відносяться до групи бета-лактамних антибіотиків, які здатні взаємодіяти з бактеріальними ферментами, що відповідають за синтез клітинної стінки, та знищувати її, що призводить до гибелі бактерій. Пролонговані пеніциліни мають довший час дії, оскільки вони знаходяться в організмі довше та повільніше виводяться.

Цефалоспорини також відносяться до групи бета-лактамних антибіотиків та мають схожий механізм дії з пеніцилінами. Вони застосовуються для лікування різних інфекцій, включаючи пневмонію, сепсис та інші.

Щодо спектру дії, пеніциліни та цефалоспорини діють переважно на грам-позитивні бактерії, але також можуть бути ефективними проти деяких грам-негативних бактерій. Варто зазначити, що існують пеніциліни, які мають дію проти різних штамів спірохет.

Побічні ефекти антибіотиків можуть включати алергічні реакції, діарею, дисбактеріоз та інші. Для запобігання побічних ефектів необхідно дотримуватися дозування

Интересные вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Karatmari1977

1 из 1
Контрольное списывание.
Весеннее утро.
Со..нце поднялось над сплошными белыми обл…ками. Вся окрес?ность озарилась радос?ным светом. Д..рога широкой лентой в?ётся вп..реди, между б..льшими п..лями, л..сными перелесками. Кое – где по дороге поп..даются угрюмые ракиты, мол..дые берё..ки с мелкими клейкими листоч? ками и старые развесистые дубы. Деревья бр..сают длинные неподвижные тени на засохшую дорогу и на м..лодую з..лёную тра..ку, которая выр..сла по ст..ронам д..роги.
Однообразный шум колёс не заглушает в..сёлых песен жаворонков. На душе ле…ко и сп..койно. Хочется сделать что – то х..рошее для людей, которые едут вместе со мною в..сенним утром по красивой дороге.

Грамматические задания
1. Первое, второе предложения разобрать по членам предложения и над словами указать части речи.
2. Разобрать слова по составу: радостная, перелески, развесистые, однообразный
3. Указать падежи им.сущ. в выделенном предложении (Деревья бр..сают ….)
4. Сделать звуко-буквенный разбор слова – вьётся.
5. По дороге, заглушает, радостным (светом) – разобрать как часть речи