Предмет: Українська мова, автор: sheikomark

Завдання 1.
Складіть 5 речень із узагальнюючим словом при однорідних
членах. Узагальнююче слово підкресліть.
Завдання 2.
Складіть 5 речень зі звертанням. Звертання підкресліть.

Ответы

Автор ответа: kaktuskaktusivich
1

Відповідь:

1. Вишні росли скрізь:  на подвір*ї, на городі, на вулиці.

2. Осінь розфарбувала дерева яскравими кольорами: жовтими, червоними, оранжевими.

3. У саду росли квіти: тюльпани, конвалії,  нарциси та півонії.

4. В лісі, на річці, на полі — усюди запанувала тиша.

5. Усюди: на полі, у лісі, у містах і селах - відчувався запах весни.

2.

Дорогий Сергію Івановичу, бажаю Вам творчого натхнення у роботі!

Шановна Віро АндріІвно, бажаю Вам міцного здоров*я!

Іване, давай пограємо у шахи.

Любий Марку, допоможи мені, будь ласка, з написанням твору.

Матвію, давай підемо сьогодні на концерт?

Пояснення:

1. Узагальнювальні слова виконують ту ж синтаксичну роль, що й однорідні члени речення. Тобто узагальнювані слова в 1, 4,5 реченні підкреслюється як обставина (_._._._).

В 2 реченні - як додаток (_ _ _ _).

В 3 реченні - як підмет (_______)

Интересные вопросы
Предмет: Українська мова, автор: david0104david0104
1. Реченню І щоразу, виймаючи хлібину з печі, бабуня шепотіли: «Який наш хліб, таке й наше життя» (Б. Харчук) відповідає схема

А «П», - а.

Б А: «П».

В «П, -а, - п».

Г А: «П», - а.

2. Слова автора стоять у середині прямої мови в реченні

А Здрастуй, сонце, і здрастуй, вітре! Здрастуй, свіжосте нив! Я воскрес, щоб із вами жити під шаленством весняних злив (В. Симоненко). Б Вітер дуба хитає, козак дівку питає: «Ой дівчино, чия ти? Чи ти ви- йдеш гуляти?» (Нар. творчість).

В <<Так-так-так», — притирається до моєї ноги стара, з перебитим кри- лом качка (М. Стельмах). Г «Ось ходімо подивимось на сліди літа, - так само таємниче говорить-Сьогодні воно торкнулось руками до ягід» (М. Стельмах).

3. Пунктуаційну помилку допущено в реченні

А. Невимовно зрадівши, дядько Сидір бадьоро вигукнув: «О, нарешті

знайшов! Тут і копатимемо криницю» (В. Скуратівський). Б «Я знаю тільки те, що нічого не знаю», любив повторювати Сократ

(Із журналу).

В <<Дуб здавна користується в людей великою шаною згадував Бе- реговець з-поміж усіх наших дерев наймогутніший пагін землі

(І. Цюпа). Г<А ось уже, хвалити Бога, й на світ благословиться! чую голос матері (С. Васильченко).

4. Непряма мова є в реченні

А. Ти знаеш, що ти людина. Ти знаеш про це чи ні? Усмішка твои едина, мука твоя єдина, очі твої одні (В. Симоненко). В Японський письменник Акутагава Рюноске сказав: «Щоб зробити

життя щасливим, треба любити повсякденні дрібниці» (1з журналу). В Римський філософ Сецска говорив, що найщасливіший той, хто пе думає про щастя (1з журналу).

Г Заревли корови по дворах, закричали гуси на плавах, протягли свое «ку-ку-рі-ку» горлаті півні (Панас Мирний).

5. Пряму мову в реченні Професор сказав: «Мені важливо знати, яку стат тю напишуть про мене» правильно передано непрямою мовою в рядку

А Професор сказав, що йому важливо знати, яку статтю напишуть про нього.

Б Професор сказав, що мені важливо знати, яку статтю напишуть про нього.

В Професор сказав, що йому важливо знати, яку статтю напишуть про мене.

Г Професор сказав, що важливо знати, яку статтю напишуть про мене.

6. Правильно оформлено цитату в рядку

А. Поет змальовує всенародний визвольний рух, коли: «жінки навіть з рогачами пішли в гайдамаки».

Б Потім філософ здивував його такими словами скажіть матінці-ца-

риці, що мені моя сопілка й вівця дорожчі царського вінця. В 3 болем пише Т. Шевченко про українське село: «Чорніше чорної землі блукають люде.

Г «Слово - найтонше доторкання до серця», був переконаний В. Сухом- линський, «воно може стати і запашною квіткою, і живою водою, i розжареним залізом».
Предмет: Алгебра, автор: jc534998