Предмет: Українська мова, автор: ivanlutsiy1512

Погода почала псуватися. Низькі чорні хмари повзли подорожнім назустріч. Ударила сіра холодна злива. Жод- ної пташки не траплялося в дорозі стомленим мандрівни кам. Це було поганою прикметою. Пташки ховаються перед затяжним нічним дощем.
Можна було б завернути до котроїсь із хат, але їх біль- ше не було. Юнак щільніше загорнувсь у плащ та наказав візнику, щоб їхав швидше. Віз виїхав на лісову дорогу, яка невдовзі привела до ганку якогось великого будинку... У відповідь на грюкання двері розчинили. На порозі стояла невеличка бабуся з рогачем у руках.
Подорожні ввійшли в передпокій. Струмені води збігали із змоклого одягу на підлогу. Бабуся тільки головою похи- тала. Вона показала йти за собою і відчинила двері. Юнак тихо зойкнув від подиву й захоплення.
Перед мандрівниками була велика вітальня. Стіни були неосяжно високими. Невеликі видовжені вікна були роз- ташовані майже під стелею.
Важкі меблі біля стіни рипіли навіть у відповідь на кроки. У величезному каміні палали дрова, заливаючи вітальню тьмяним, миготливим світлом. Біля каміна стояв невелич- кий столик і два крісла.
Королівським жестом бабуся вказала подорожнім на крісла й вийшла. Мандрівники сіли й почали роздивля- тися портрети, які поблискували на стінах (За В. Коротке- вичем).


Знайдіть і ще раз прочитайте уривок про зустріч подорожніх із ба-
бусею та перебування в будинку (з описом вітальні). Складіть план цієї частини тексту та перекажіть її письмово.

ДАЮ 50 БАЛОВ!!!

Ответы

Автор ответа: meskovojnikita
0

Ответ:

**План:**

1. **Псування погоди:**

- Низькі чорні хмари.

- Сіра холодна злива.

- Відсутність пташок, що може слугувати поганою прикметою.

2. **Рішення подорожніх:**

- Можливість завернути до хат, але їх більше немає.

- Юнак загортається у плащ і просить візника їхати швидше.

3. **Прибуття до великого будинку:**

- В'їзд на лісову дорогу.

- Зустріч з бабусею та її рогачем.

4. **Вітальня великого будинку:**

- Опис великої вітальні.

- Високі стіни та маленькі видовжені вікна.

- Важкі меблі, що риплять від кроків.

- Камін із миготливим світлом від палаючих дерев.

- Портрети на стінах.

- Вказівка бабусі сісти та вийти.

**Переказ:**

Під час погіршення погоди, подорожні вирішили шукати притулку та випадково потрапили до великого будинку. Під час зустрічі з бабусею та рогачем вони були запросжані ввійти. У великій вітальні, описаній як вражаюча і розкішна, подорожні знайшли тимчасовий притулок. Їх враженою увагою привернули величезний камін, старовинні портрети та розкошні меблі, атмосфера якої створювала враження царського розкошу.

Интересные вопросы
Предмет: Английский язык, автор: natashanatali1111978