Предмет: Українська література, автор: mspereklita

аналіз поезії лелека голобородько тема ідея

Ответы

Автор ответа: КАСТУНЬЯ
0
Тема: розповідь про лелеку, про походження назви цього птаха у різних народів за ознакою та про спостереження людей за цим птахом, пов’язуючи його зі своїм життям, діяльністю.

4.3. Ідея: уславлення любові до природи, зокрема до лелеки; поважне ставлення до всього живого; вміння і прагнення порозумітися із всесвітом.

4.4. Основна думка: лелека, як і людина, має своє життя, турботи, клопоти, радість і горе; доброзичливе ставлення людини до лелеки є запорукою її щасливого життя.

4.5. Жанр: поема, написана вільним віршем.

4.6. Особливості твору:

· зв’язок твору з усною народною творчістю (прикмети, приказки, прислів’я, загадки...);

· відтворення зв’язку життя людини і лелеки;

· етимологічне походження слова «лелека» у мові різних народів.

4.7. Композиція.

Поема складається з двох частин, кожна з яких пов’язана з описом образу життя лелеки і людини. Лелека робить гніздечко, доглядає і виховує лелеченят, привчає до дорослого життя — все прослідковується протягом твору.
Интересные вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: Аноним
Предмет: Русский язык, автор: dlia
ВЫПИСАТЬ НАРЕЧИЯ + РАЗРЯД
Я не помню утра более голубого и свежего! Солнце едва выказалось из-за зелёных вершин, и слияние первой теплоты его лучей с умерающей прохладой ночи наводило на все чкувства какое-то сладкое томление; в ущелье непроникал ещё радостный луч молодого дня; он золотил только верхи утёсов, висящих с обеех сторон над ними; густо-лиственные кусты, растущие в их глубоких трещинах, при малейшем дыхании ветра осыпали нас серебрянным дождём. Я помню-в этот раз,больше,чем когда-нибуть прежде, я любил природу. Как любопытно встматривался я в каждую росинку, трепещущую на широком листке виноградном и отражавшую миллионы радужных лучей! Как жадно взор мой старался проникнуть в дымную даль! Там путь всё становился уже, утёсы синее с трашнее,и, наконец,они,казались,сходились непроницаемой стеной. Мы ехали полча...